12. oddiel Igu haveku

Oddiel Igu Haveku bol založený v roku 1990, pôvodne so 4 družinami. Od tej doby si prešiel rôznymi zmenami vo vedení, v členskej základni, v tradíciách, v rituálov aj v akciách. Napriek časovému a generačnému odstupu od založenia oddielu sa s každou pribúdajúcou družinou a novou členkou snažíme o súdržnosť, priateľskú atmosféru, súlad s prírodou a samozrejme skautskú prax.

Medzi naše tradičné akcie patrí Zakopávanie listiny či Krákanda, ktoré sa snažíme usporadúvať každý rok. Okrem toho sa ako celý oddiel stretávame aspoň raz za mesiac na tzv. oddielovkách a iných oddielových akciách. Medzi ne patria napr. piknik, korčuľovanie, bicyklovanie, vianočná párty a i.

Aktuálne má náš oddiel 4 fungujúce družiny – Huffle Puffle, Zebry, Líšky a VPR. Tie sa stretávajú na tzv. družinovkách, ktoré mávajú raz za týždeň.

12. oddiel Igu Haveku
zebry

Zebry

Naša družina spolu funguje už od septembra 2013. Napriek tomu, že je to pomerne dlhá doba nás to ešte neomrzelo a stretávame sa spolu každý utorok o 16:00. Momentálne je nás 9 + Zebroš, náš družinový plyšák. Sme vo veku 13 – 15 rokov a mnohé z nás aktívne pomáhajú v oddiele. Prežili sme toho spolu naozaj veľa. Medzi naše úspechy by sme zaradili napríklad výhru v súťaži Družina roka 2018. Momentálne si plníme Skautský chodník a tak spolu napredujeme a zažívame dobrodružstvá. Máme radi zábavu a zdolávanie výziev, ktoré nám pomáhajú prekonávať sa.

zebry

Líšky

Naša družina funguje od septembra 2017. Sme dievčatá vo veku od 10 do 13 rokov a radcujú nám Janka Janka, Žofka a Dorka. Stretávame sa každý piatok o 16:00. Rady chodíme do prírody a vyrábame rôzne veci. Niekedy aj problémy. V roku 2019 sme sa zúčastnili súťaže Družina roka, síce bez umiestnenia, ale neklesáme na duchu a chceme to opäť vyskúšať.

druzina lisky

VPR

Naša družina vznikla v novembri roku 2019. Sme dievčatá vo veku 10-12 rokov. Radkyňou našej družiny je Wasabi a podradkyňou Poník. Stretávame sa každý piatok o 16.00. Získavame spoločné zážitky, pripravujeme sa na Nováčikovskú skúšku, zábavnou formou získavame skautské zručnosti a vedomosti, osvojujeme si vlastnosti správnej skautky a vytvárame družinového ducha. Naším maskotom je ružový vtákopysk menom Vilma. Máme rady vymýšľanie nových hier, smiech a jedlo. Veľmi nás potešia nové členky 😉