Bizón hra

Kde bolo, tam v Číne bolo, zrodila sa jedna malá Koronka. Zjavila sa sčista jasna v jeden deň vo Wu-chane, po krajine rozšíriť sa zatúžila až panika nastane. Hoc Čína veliká jest, jej zažiadalo sa ísť aj do iných kútov jesť. Čínsky múr ju nezastavil a dlhý úsek cesty neodradil. V krajine s tak bohatou kultúrou sa usadila a po dlhej ceste nových síl zbierala. Po čase omrzelo ju tak pomaly cestovať a nové Koronky začala do sveta posielať.

Odhodlaná precestovať svet neostalo bez povšimnutia ani naše malé Slovensko. Hranice zatvorili sa za ňou a do vnútra vošla len s veľkou námahou. Ostala teda vonku, sama a bez zábran, a tak chcela vyšplhať na vysoký Tatran. Vlakom či stopom sa odviezla a objaviť skryté zákutia sa vybrala.

My opäť zostali sme zavretí, nohy spomínajú na odtlaky! Pred Koronkou bránime sa všelijak, sme predsa skoro ako taký jak. Byť doma nás už mnohých nebaví, tak poďme byť trochu pátraví. Bavlnené rúška, z nich boľavé ušká nie sú prekážkou – lov Koroniek vyriešime jednoduchou otázkou. Po Slovensku cestovať sa dá i takto, z pohodlia domova, dúfajme, že už len krátko.

TAK ČO, KOĽKO KORONIEK NAZBIERAŠ TY?

Pravidlá hry

Hra pozostáva z desiatich úloh, ktoré spočívajú v uhádnutí zaujímavého miesta na Slovensku. Hra je vhodná pre ľudí od cca 14 rokov a celú by ste ju mali zvládnuť do 1 až 1,5 hodiny. Priebeh hry je možné pre väčšiu zrozumiteľnosť rozdeliť do dvoch častí na úlohy s indíciami a riešenia s informáciami. 

Indície – každá úloha má dokopy tri indície, ktoré majú hráčovi napovedať, o aké konkrétne miesto na Slovensku sa jedná. Indície môžu byť rôznych foriem (text, fotka, video, zvuk…). Tieto tri indície sa však zobrazujú postupne po jednej, a to od najťažšej po najľahšiu. Hráč môže skúsiť uhádnuť správnu odpoveď po ktorejkoľvek indícií, pričom platí, že čím menej indícií potreboval, tým viac koroniek – bodov získava (viď. Bodovanie). Hráč musí teda zvážiť, či si je svojou odpoveďou istý, alebo si zobrazí ďalšie indície.

Informácie – Po každej úlohe budú zobrazené zaujímavosti k téme a miestu, na ktoré sa indície vzťahovali. Informácie budú podávané rôznymi formami (video, text, fotky) a slúžia pre rozšírenie obzorov hráča, nie je teda povinné sa ich nebodaj učiť.

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ HRY

  1. Keďže nemáme až tak veľa voľného času aby sme spravili systém automatického vyhodnocovania správnych odpovedí, celá hra je postavená na dôvere v tvoju skautskú česť :).
  2. Na začiatku vyplň svoje meno, príp. prezývku a zbor do ktorého patríš. Ak idete hru hrať ako družina, vyplnťe v prvom políčku názov družiny.
  3. Pri každej úlohe je druhá a tretia indícia najprv schovaná. Ak si si istá/ý svojou odpoveďou hňed po prvej indícii, na spodku úlohy ju napíš a pokračuj na zobrazenie správnej odpovede a zaujímavosti k danému miestu. V opačnom prípade si zobraz druhú, prípadne až tretiu nápovedu. Ale pozor, nesmieš si pozrieť najprv tretiu a až potom druhú nápovedu, vždy si nápovedy zobrazuj postupne.
  4. Po pokračovaní na zobrazenie správnej odpovede si prečítaj zaujímavosť o danom mieste, vyber zodpovedajúcu možnosť, podľa ktorej sa ti zapíšu koronky (body) a môžeš pokračovať na ďalšiu úlohu.
  5. Je povolené používať internetové zdroje pre vyhľadávanie správnych odpovedí podľa indícií.
 

BODOVANIE

Za správnu odpoveď získava háč:

  • po prvej indícií – päť koroniek
  • po druhej indícií – tri koronky
  • po tretej indícií – jednu koronku
 

Za nesprávnu odpoveď nie je žiadna koronka.

Hru pre vás pripravili: Apelka, Lula, Martuška a Jajo

Pozri, ako sa zatiaľ darilo ostatným. Prekonáš ich?

MenoZborKoronky
Dominika❤Skandantky50
Dominika❤Skandantky46
Dominika❤Skandantky46
Dominika❤Skandantky46
Vačice82. Polaris Sereď44
NelSkandantky42
NelSkandantky42
Vačice82.polaris Sereď40
Vačice82. Polaris Sereď34
PalacinkaSkandantky34
Manuela99. zbor Skalných33
Vačice82. Zbor Polaris Sereď32
KoronkaSKANDANTKY32
KoronkaSKANDANTKY32
Surikaty80.zbor Ginko Piešťany30
SuzSkandantky30
Polárne Líšky41.T.G.Masaryka Topoľčianky27
JoodlejiihiiiiiiiiSkandantky25
JoodlejiihiiiiiiiiSkandantky25
JoodlejiihiiiiiiiiSkandantky25
MartiUJP25
Zoja113. zbor Modré hory24
Zoja113. zbor Modré hory24
Zimomriavky31. Trenčianska Teplá21
Duro73. zbor tetrov18
Ubuntu70. zbor Bizón Víťazí!14
Laura73.zbor Tetrov Lučenec14
Minotauri80. zbor Ginko Piešťany12
Mon73. zbor Tetrov12
Marek herkules škorpioni1010
Vačice82. Polaris Sereď10
Vegeta75. zbor9