Stories, Visuals & Podcasts”

Training Course “Amplify

V rámci hľadania ďaľšieho gap year dobrodružstva som narazil na zaujímavý projekt v Estónsku, poblíž Talinnu. Napísal som motivačný list, vyplnil formulár a mesiac na to som nasadal na bus s prepchatým batohom a úsmevom na tvári.

Bol to tréningový kurz pre dobrovoľníkov a pracovníkov s mládežou ohľadom tvorby podcastov, grafiky a celkovo rozprávania príbehov.

Do Talinna som prišiel deň vopred a ešte som stihol krátku prechádzku večerným mestom.

V talinne sme nasadli do minibusu a vydali sme sa smerom ku nádhernému ubytovaniu, uprostred lesa, kde sme nasledujúce dni strávili prednáškami a workshopmi.

Prvé 2 dni sme strávili hlavne spoznávajúcimi aktivitami a prednáškami/workshopmi ohľadom storytellingu a práce s mládežou. Počas týchto aktivít a obedných páuz som okrem požívania skvelého tradičného jedla, mal skvelú príležitosť spoznať úžasných ľudí s neuveriteľnými príbehmi. Stretli sme sa tam dobrovolníci z Slovenska, Rakúska, Estónska, Španielska a dokonca aj z Arménska. Mal som tak možnosť dozvedieť sa o mnohých príležitostiach a skúsenostiach z dobrovolníctva v blízkych aj vzdialených krajinách cez rozličné organizácie sponzorované EU .

Nasledujúce dva dni boli viac praktické a pre mňa veľmi obohajúce. Najprv sme sa venovali vizuálnej komuníkacii, kde som sa dozvedel o omhých až magických trikoch, čo sa dajú uskutučniť v canve alebo v photoshope. Neskor poobede a večer sme mali prednášku s profesionalom z remesla o úprave zvuku pre podcasty. Tieto zručnosti sme si aj hneď nasledu´juci deň mohli vyskúšať v praxi.

Boli to nabité štyri dni strávené nielen prednáškami ale aj aj praxou, spoločenskými hrami, skvelým jedlom, zaujímavými ľudmi, estónskou saunov a prechadzkami nádhernou prírodou.

Keby mal niekto záujem začať tvoriť podcast, zlepšiť socialné siete, pomôcť prerozprávať svoje zážitky alebo vycestovať na dobrovolníctvo neváhajte ma kontaktovať.

Oliver Drak Čechmánek

“The project was implemented by Shokkin Group International funded by Estonian National Agency under the Erasmus+ programme of the European Commission.”

Oliver 77

Oliver 77