Záhada Valéra Chmela – uloha2 rangerská/roverská verzia

V deň, keď nič netušiaci Valérko nastupoval do štvrtej triedy, vypukla druhá svetová vojna. Počas vojnových rokov vyrástol a začal vnímať čo sa okolo neho deje. Už to nebol ten bezstarostný chalan behajúci po lesoch.

Koniec vojny sa blížil a Bratislava bola bombardovaná. V meste nebolo veľmi bezpečno, pomerne často sa bolo treba za zvuku sirén schovať do protilietadlových krytov. Valérovi rodičia sa preto rozhodli poslať mladého Valéra až do konca vojny na vidiek k starým rodičom. Napriek tomu, že tam bol pomerne v bezpečí, Valér si zapamätal veľa z udalostí, ktoré sa stali počas vojny a po nej.

Tak ako sa aj Valér dlho nevidel so svojími rodičmi a kamarátmi, možno aj ty máš niekoho takého vo svojom živote. Skús sa stretnúť s niekým koho si dlho nevidel alebo s niekým zo zboru koho nepoznáš a prejdite si pár otázok, je ich tam trocha viacej, vyberte si tie ktoré vám najviac sedia, kľudne môžete použiť svoje vlastné otázky, pripadne odporúčame si doniesť hry ako Hlbina alebo Človečina. Skús si potom spraviť niektoré z týchto úloh. Sú rozdelené do dvoch blokov z každého bloku si skús vybrať aspoň jednu. Snaž sa vyberať tak aby to bola pre teba výzva, nie vaša bežná rutina. Do tohoto formulára nahrajte výstupy z tejto úlohy (linky, fotky zo stretnutia a plnenia úloh, popis čo ste robil). Forma je úplne na vás

Gabriel Kožuch

Gabriel Kožuch